Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 601
Mistrzostwa Polski Hour Race – Poznań (1) 2016 | Interia Team/Basenhurt

Mistrzostwa Polski Hour Race – Poznań (1) 2016

Mistrzostwa Polski Hour Race – Poznań (1) 2016

InteriaTeam2016_Poznan1_12Na Torze Poznań odbyła się pierwsza runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas upalnego weekendu w Wielkopolsce można było zobaczyć kierowców rywalizujących w ramach pucharów Porsche GT3 CCCE, BMW, Malucha, a także w Wyścigu Godzinnym, w którym walczyła również ekipa Interia Team. Adam i Tomek Rzepeccy, uczestnicy tegorocznego Skoda Octavia Cup, wygrali zmagania w swojej klasie, a w generalce zajęli 3. miejsce.

Zwieńczeniem weekendu w Wielkopolsce była sobotnia runda Mistrzostw Polski Wyścigów Godzinnych. Na starcie pojawiło się 16 kierowców, przy czym najszybszym w stawce był Radical duetu Marcin Marcinkiewicz/Mariusz Miszta, najwolniejszym Fiat Panda pary Garstecki/Kowner. Pomiędzy nimi były auta ekipy Interia Team: Porsche 997 Marka Rzepeckiego oraz pucharowa Skoda Octavia RS Adama i Tomasza Rzepeckich.

Po godzinie jazdy jako pierwszy linię mety minął Radical prowadzony przez Mariusz Misztę. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli bracia Rzepeccy. Przy okazji Skoda Octavia w barwach Interii okazała się najlepsza w swojej klasie. Porsche Marka Rzepeckiego niestety nie dotarło do mety: 997-ka ucierpiała mocno w zamieszaniu podczas 21 okrążenia i dalsza jazda nie była możliwa.

– Pierwsza runda Mistrzostw Polski Wyścigów Godzinnych była dla nas znakomitą okazją do lepszego poznaniu Skody Octavii RS – mówił na mecie zawodów Adam Rzepecki. – Cel był jasny: wygrać klasę i zająć jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Miejsce na podium cieszy, ale przed kolejną rundą Octavia Cup ważne są również przejechane kilometry. Na naszym domowym torze wszystko działało znakomicie, więc mamy nadzieję, że podobnie będzie już w przyszłym tygodniu na Red Bull Ringu – zakończył tegoroczny maturzysta, który na austriacką rundę pucharu Skody przyjedzie prosto z egzaminu.

Comments Are Closed!!!