Skoda Octavia Cup Brno 2016 – wyścig 2

Skoda Octavia Cup Brno 2016 – wyścig 2

interiateam_brno2016_r2_01Wicemistrz Skoda Octavia Cup, Tomas Pekar, wygrał ostatni wyścig tegorocznego sezonu. Na zakończenie rywalizacji Czech pokonał Augusta Macbetha oraz swojego rodaka Michaela Vorbę. Dzisiejszego wyścigu nie ukończyli bracia Adam i Tomek Rzepeccy, jak również mistrz pucharu Skody Octavii – Węgier Gabor Tim.

Mimo, że kwestia mistrzowskiego tytułu w serii Skoda Octavia Cup rozstrzygnęła się już wczoraj, dzisiejszy wyścig dostarczył chyba największej porcji emocji w całym tegorocznym sezonie.

W zamieszaniu po starcie najbardziej ucierpiał samochód Tomka Rzepeckiego. Kierowca ekipy Interia Team został uderzony przed Gabora Tima i po „efektownym” dachowaniu zatrzymał się na poboczu pierwszego zakrętu. Po tym zdarzeniu auto nie wyglądało najlepiej, ale najważniejszą informacją było zdrowie polskiego zawodnika. Na szczęście skończyło się tylko pogiętymi blachami.

– Wszystko zaczęło się od Sebastiana Steibla, który postawił auto w poprzek toru – opowiadał przebieg zdarzenia Tomek Rzepecki. – Gabor Tim chciał uniknąć uderzenia w auto Steibla, odbił mocno w lewo i uderzył w prawe przednie koło mojej Skody. Od tego momentu wszystko zaczęło się dziać bardzo szybko, a ja zakończyłem wyścig na poboczu, zaliczając klasyczne dachowanie. Ja mam tylko kilka zadrapań, auto jest nieco zdemolowane, ale całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

Kilkaset metrów dalej z wyścigu odpadł również Adam Rzepecki. Starszy z braci mocno opóźnił hamowanie przed lewym zakrętem, co niestety skończyło się w żwirowej strefie, bez szans na kontynuację rywalizacji.

– Pierwszy sezon Skoda Octavia Cup może nie zakończył się spektakularnym  wynikiem, ale i tak możemy uznać go za bardzo udany – mówił po zawodach Adam Rzepecki. – Zebraliśmy dużo wiadomości, mamy wiele cennych danych i wiem, że to zaprocentuje w przyszłym roku.

Mistrzem Skoda Octavia Cup 2016 został Węgier Gabor Tim. Na drugim miejscu sklasyfikowano Czecha Tomasa Pekara, a na najniższym stopniu podium stanął Michael Vorba (Czechy). Adam Rzepecki zakończył sezon na piątym miejscu, Tomek na 9.

 

Comments Are Closed!!!