Skoda Octavia Cup Brno 2016 – kwalifikacje wygrał Pekar

Skoda Octavia Cup Brno 2016 – kwalifikacje wygrał Pekar

interiateam_brno2016_kwal_06Czech Tomas Pekar wygrał kwalifikacje do ostatniej rundy Skoda Octavia Cup. Na torze w Brnie wicelider pucharowej stawki wyprzedził Augusta Macbeth’a (USA) o niecałą sekundę. Trzeci był Gabor Tim (Węgry). Adam Rzepecki uzyskał czwarty czas, a Tomek Rzepecki był siódmy.

Ostatnią w tym roku czasówkę przed rundą Skoda Octavia Cup wygrał Tomas Pekar. Czech, zajmujący obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu, o niespełna sekundę pokonał Augusta Macbeth’a, który stanie obok niego w linii na starcie jutrzejszego wyścigu.

Na trzecim miejscu kwalifikacje zakończył Gabor Tim. Lider pucharowej tabeli ma już taką przewagę, że do końcowego triumfu wystarczy mu zdobycie 13 punktów w dwóch ostatnich wyścigach tegorocznego sezonu.

Adam Rzepecki ustawi swoją Skodę Octavię RS wykręcił czwarty czas i do sobotniego biegu ruszy z drugiej linii. Polak walczyć będzie o 4 miejsce na koniec sezonu, a jego głównymi rywalami będą Macbeth oraz Niemiec Sebastian Steibel.

Drugi kierowca Interia Team – Tomek Rzepecki – uzyskał siódmy czas, co przełoży się na pozycję startową w czwartej linii.

Obydwa wyścigi ostatniej rundy Skoda Octavia Cup trwać będą 25 minut. Czy już w sobotę poznamy pucharowego mistrza? Jest to bardzo prawdopodobne.

MW

 

Wyniki kwalifikacji

  1. Tomas Pekar (CZ) 2:17,868
  2. August Macbeth (USA) + 0,919 sek.
  3. Gabor Tim (H) + 1,158 sek.
  4. Adam Rzepecki (PL) + 1,234 sek.
  5. Michael Vorba (CZ) + 1,722 sek.
  6. Sebastian Steibel (D) + 1,807 sek.
  7. Tomek Rzepecki (PL) + 3,204 sek.

Comments Are Closed!!!