Skoda Octavia Cup Slovakiaring 2016 – wyścig 1

Skoda Octavia Cup Slovakiaring 2016 – wyścig 1

InteriaTeam_Slovakia2016_race1_10Dobrze przepracowana przerwa wakacyjna dla zespołu Interia Team zaprocentowała już podczas czwartej rundy Skoda Octavia Cup na torze Slovakiaring pod Bratysławą. W pierwszym wyścigu Adam Rzepecki zajął piąte miejsce, a Tomek Rzepecki finiszował tuż za nim. Sobotni bieg wygrał Węgier Gabor Tim.

Tuż po starcie na prowadzeniu znalazł się Michael Vorba. Czech niedługo liderował stawce, albowiem w trakcie trzeciego okrążenia musiał ratować się po najechaniu na plamę oleju, w wyniku czego stracił prowadzenie na rzecz Gabora Tima. Skuteczna kontra Vorby dała mu pierwszą pozycję, jednak Tim na przedostatnim kółku odzyskał pozycję i zapisał na swoje konto piąte już zwycięstwo w bieżącym sezonie Skoda Octavia Cup.

Tuż przed metą Vorba został wyprzedzony jeszcze przez swojego rodaka Tomasa Pekara i ostatecznie musiał zadowlić się najniższym stopniem podium. Na czwartym miejscu finiszował najszybszy w kwalifikacjach Amerykanin August Macbeth.

Kolejne miejsca zajęli kierowcy Interia Team’u: piąty był Adam Rzepecki, szósty Tomek Rzepecki, dla którego był to jednocześnie najlepszy wynik w tegorocznym sezonie Skoda Octavia Cup.

– Mimo, że wyścig ukończyłem na piątej pozycji, z jego przebiegu mogę być zadowolony – powiedział na mecie biegu Adam Rzepecki. – Cieszy przede wszystkim progres, jaki zanotowaliśmy przed tą rundą. Moja strata do czołowych kierowców zmalała teraz do około 05, sekundy, podczas gdy w trakcie poprzednich rund była to nawet sekunda. Po starcie spadłem na piąte miejsce, potem starałem się gonić czołówkę, ale pod koniec ponownie pojawiły się problemy z przegrzewającym się silnikiem. Po wyścigu okazało się jeszcze, że rozleciało się łożysko w lewym tylnym kole. Liczę, że niedzielny wyścig będzie równie udany.

– Ciężko przepracowana wakacyjna przerwa dała efekty – skwitował szóste miejsce w pucharowej stawce Tomek Rzepecki. – Zaliczyliśmy dwa dni treningu, popracowaliśmy nad ustawieniami i od razu poprawiły się wyniki. Jestem bardzo zadowolony i dobrze nastrojony do kolejnych wyścigów. Najważniejsze, że z każdymi treningiem, czy kwalifikacjami poprawiałem swoje czasy. Mam nadzieję, że w niedzielę będzie tak samo dobrze.

Zgodnie z pucharowym regulaminem dzisiaj odbyło się losowanie odwróconej kolejności startowej do drugiego wyścigu. Na pierwszym polu swoją Octavię RS ustawi Czech Petr Fulin Junior. Z drugiego ruszy Tomek Rzepecki, a z trzeciego Adam. Start zaplanowano na godzinę 15:55. Prognozy pogody przewidują możliwe opady deszczu.

 

Comments Are Closed!!!