Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 601
Skoda Octavia Cup Red Bull Ring 2016 – wyścig 2 | Interia Team/Basenhurt

Skoda Octavia Cup Red Bull Ring 2016 – wyścig 2

Skoda Octavia Cup Red Bull Ring 2016 – wyścig 2

ARzepecki_RedBull_08Słowak Tomas Pekar wygrał niedzielny wyścig drugiej rundy Skoda Octavia Cup. Kierowcy Interia Team’u dzisiejszy bieg zakończyli pod koniec pierwszej dziesiątki: Adam Rzepecki był 8, a jego brat Tomasz zajął 9 miejsce. Słabszy występ Polaków to między innymi efekt kolizji już na pierwszym okrążeniu, w którym ucierpiała Octavia RS Adama Rzepeckiego.

Adam Rzepecki startował do dzisiejszego wyścigu z drugiej linii. Polak znakomicie ruszył i już na pierwszym okrążeniu awansował na 2 miejscu. Niestety, w dalszej części rywalizacji kierowca Interia Team nie był w stanie obronić się przed atakami rywali, a wszystko przez uszkodzone zawieszenie w Octavii RS.

– Start miałem dobry, ale już w pierwszym zakręcie było małe zamieszanie na torze, w którym ucierpiała moja Octavia – opisuje przebieg rywalizacji Adam Rzepecki. – Jak się później okazało w bezpośredniej walce musiałem otrzeć się o inne auto, bo moja Skoda od tego momentu nie prowadziła się już tak dobrze. Na mecie wyścigu mechanicy stwierdzili skrzywienie tylnego lewego koła, co bez wątpienia wpłynęło na wynik. Wielka szkoda, bo miejsce na podium było w moim zasięgu. Gratuluję zwycięzcom i z niecierpliwością wyczekuje kolejnej rundy, która zostanie rozegrana na lubianym przez mnie torze w czeskim Moście.

Drugi wyścig austriackiej rundy ponownie okazał się niefartowny dla Tomka Rzepeckiego. Skoda Octavia z numerem 2 niespodziewanie stanęła w pierwszy zakręcie wyścigu.

– Coś nie mam szczęścia w tegorocznym sezonie – skwitował całe zdarzenie Tomek Rzepecki. – Kiedy usunęliśmy problemy ze skrzynią biegów wydawało się, że wszystko będzie działać prawidłowo. Niestety w pierwszym zakręcie coś stało się z silnikiem, który po prostu przestał pracować. Musiałem szybko zresetować układ elektryczny, uruchomić silnik i dopiero wtedy mogłem pojechać dalej. W tym momencie rywale jednak byli na tyle daleko, że na dobry wynik nie było żadnych szans. Z ostatniego miejsca udało mi się awansować na 9 pozycję. Mam nadzieję, że od następnej rundy w Moście fortuna się do mnie uśmiechnie.

Niedzielny wyścig wygrał Słowak Tomas Pekar. Na drugim miejscu finiszował Czech Michael Vorba, a trzeci był Węgier Gabor Tim. Ten ostatni zawodnik zdecydowanie lideruje w klasyfikacji łącznej Skoda Octavia Cup po dwóch rundach.

W kalendarzu pucharu Octavii RS zaplanowano teraz miesięczną przerwę, po której zawodnicy spotkają się na czeskim torze w Moście (17-19.06.2016 r.).

Comments Are Closed!!!