Skoda Octavia Cup Most (2) 2016 – wyścig 1

Skoda Octavia Cup Most (2) 2016 – wyścig 1

InteriaTeam_Most(2)_2016_race1_15

Po pasjonującej, przerywanej wyjazdami samochodu bezpieczeństwa, walce Adam Rzepecki wygrał pierwszy wyścig serii Skoda Octavia Cup. Polak na torze w Moście wyprzedził dwóch Czechów: drugie miejsce zajął Tomas Pekar, a trzeci był Michael Vorba. Na siódmej pozycji dzisiejszy wyścig ukończył Marek Rzepecki, a dwa miejsca dalej finiszował Tomasz Rzepecki.

Zawodnicy ekipy Interia Team rundę w Moście (Czechy) rozpoczęli od dobrych kwalifikacji, w których Adam wykręcił drugi czas, Tomek piąty, a Marek szósty. Adam Rzepecki, który do dzisiejszego wyścigu ruszał z pierwszej linii znakomicie wykorzystał pozycję startową i już po pierwszym zakręcie przewodził stawce pucharowiczów.

W zamieszaniu na szykanie Tomasz Rzepecki zdołał wskoczyć za plecy brata i tak oto po pierwszym okrążeniu na prowadzeniu znajdowały się dwa samochody w barwach Interii.

Niestety w tym momencie wyścig został przerwany, ponieważ z toru trzeba było usunąć samochody Pavla Pupsa i Tiki Ivosevica. Obaj zawodnicy uczestniczyli w dość poważnie wyglądającej kolizji, której konsekwencjami – na szczęście – były jedynie pogięte blachy Octavii RS.

Wyścig wznowiono za samochodem bezpieczeństwa. Kiedy safety car zjechał do boksów, Adam skutecznie uciekł rywalom, a Tomek został z uszkodzonym samochodem po kolizji z Amerykaninem Augustem Macbethem. Uderzenie spowodowało skrzywienie drążka kierowniczego co ostatecznie zrujnowało wyścig młodego poznaniaka.

Przez pozostałą część dystansu na prowadzeniu znajdował się Adam Rzepecki, który tym samym odniósł swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo w Skoda Octavia Cup.

– Lepiej być nie mogło – podsumował dzisiejsze zmagania kierowca Interia Team. – Wygrałem wyścig, co szczególnie cieszy w kontekście ostatniej rundy pucharowej serii, która odbędzie się za tydzień w Brnie (Czechy). Plan był taki, by zaraz po starcie uciec rywalom i zrealizowałem go w stu procentach. Potem było trochę zamieszania z safety car’em, ale po wznowieniu wyścigu udało mi się utrzymać pozycję. Cieszę się bardzo ze zwycięstwa i mam nadzieję, że jutrzejszy wyścig będzie równie udany.

W swoim gościnnym występie w Skoda Octavia Cup, Marek Rzepecki wywalczył siódme miejsce. Na dziewiątym sklasyfikowano Tomka Rzepeckiego, który kończył wyścig z pogiętym zawieszeniem.

Drugi wyścig rundy w Moście zaplanowano dokładnie w niedzielne południe. Przy odwróconej kolejności startu, w pierwszej linii ustawią swoje Skody Octavie RS Petr Cizek (Czechy) oraz Marek Rzepecki. Adam ruszy z 8 pola, a tuż za nim będzie Tomek.

 

Comments Are Closed!!!